Újabb hajmeresztő ötlettel állt elő Zelenszkij: ha ez beválik, teljesen elakadhat Putyin offenzívája
Fontos beszéd hangzott el Ramsteinben.
Repülő 3D képpontokkal (adatdrónokkal) folytathatunk interakciókat, és ismerhetünk meg rajtuk keresztül programozgató anyagokat. Virtuális valóság másként.
Egy kanadai kísérlet azt igyekszik bizonyítani, hogy interaktív repülő 3D pixelek – pontosabban voxelek – csoportján keresztül a felhasználó jobban megismerheti a programozható anyagra vonatkozó virtuális 3D információt. A voxelek ezúttal fizikai tárgyak, LED-del, kijelzővel. (A voxel a háromdimenziós kép legkisebb megkülönböztető egységét, a volume pixelt rövidíti.)
A kísérletet vezető Roel Vertegaal, a Queen’s Egyetem Humán Média Laboratóriumának tanára és diákjai különleges drónokat, úgynevezett bitdrónokat fejlesztettek. A kutató szerint ez az első lépés az önmaguktól repülő, interaktív és programozással alakot váltó anyagok felé. Lehetséges alkalmazási területként a játékokat, az orvosi képalkotást, a molekuláris modellezést, a robotikát és az online információ képi megjelenítését említette.
A voxelek megérinthetők, megfoghatók. Vertegaal „valódi valóságinterfésznek” nevezi őket. A különleges elnevezést azzal magyarázza, hogy az interakcióhoz semmiféle virtuálisvalóság-sisak és egyéb segédeszköz nem kell. Drónjai ezért különböznek az Oculus Rifttől vagy a HoloLense-től (Microsoft).